5 405

Materialinės investicijos 2022 m., tenkančios vienam gyventojui, EUR

94 116

Materialinės investicijos 2022 m. | tūkst. EUR

6 178

Tiesioginės užsienio investicijos 2022 m., tenkančios vienam gyventojui, EUR

110.28

Tiesioginės užsienio investicijos 2022 m. | mln. EUR

Palanga yra strategiškai patogioje lokacinėje vietoje

Palanga lengvai pasiekiama bet kuriuo transportu. Tai didžiausias Lietuvos ir vienintelis kurortas turintis tarptautinį oro uostą. Palanga yra 25 km nutolusi nuo Klaipėdos miesto, 12 km nuo Kretingos miesto ir tik 19 km iki Latvijos Respublikos (nuo Palangos centro). Šiaulius ir Palangą jungia A11 magistralė, Klaipėdą, Palangą ir Liepoją jungia A13 magistralinis kelias, nedideliu (25 km) atstumu driekiasi nacionalinės reikšmės, tris didžiausius miestus – Vilnių, Kauną ir Klaipėdą – jungianti automagistralė. Kiti strategiškai svarbūs susisiekimo infrastruktūros objektai – per Kretingos miesto teritoriją (12 km atstumas) nusidriekęs geležinkelis, netoli esantis neužšąlantis Klaipėdos jūrų uostas (25 km atstumas). Šiandien Palangoje daugiausia investuojama į apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų verslą, nekilnojamo turto vystymą, laisvalaikio ir sveikatingumo infrastruktūrą. Palanga – palanki vieta plėtoti turizmo, laisvalaikio, sveikatingumo ir sporto paslaugas.

Tarybos 2022 m. gruodžio 2 d. sprendimas T2-229 „Dėl mokesčių lengvatų teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ 7.8. punktas nurodo, kad juridiniams asmenims, jų dukterinėms įmonėms ir (ar) filialams, gali būti suteikiamos paskutinio mokestinio laikotarpio (pagal mokesčio deklaracijos duomenis) lengvatos, jeigu juridinis asmuo „investuoja ne mažiau kaip 3 mln. eurų į Savivaldybės teritorijoje naujai statomus ar rekonstruojamus sporto, sveikatingumo, pramogų statinius ir poilsio objektus, kuriuose naudojami Savivaldybėje išgaunami gamtiniai (mineraliniai, geoterminiai, jūros ir kt.) ištekliai. Lengvata teikiama tik tam (-iems) objektui (-ams), į kurį (-iuos) buvo investuota, atliktos statybos užbaigimo procedūros ir jis (jie) nustatyta tvarka įregistruotas viešuosiuose registruose. Teikiamos šio Aprašo 4.1, 4.2, 4.3 ir 4.6 papunkčiuose nurodytos lengvatos ne ilgiau kaip 5 metus iš eilės.“.

Verslui naudinga informacija:

 1. Darbo jėga – 8,5 tūkst. (2023 m.);
 2. Veikiančių ūkio subjektų skaičius – 1312 (2024 m.);
 3. Vidutinis per metus įkuriamų ūkio subjektų skaičius – 176 (2023 m.);
 4. Palangą ir Šiaulius jungia A11 magistralinis kelias; Klaipėdą, Palangą ir Liepoją jungia A13 magistralinis kelias; nedideliu    (25 km) atstumu driekiasi nacionalinės reikšmės, tris didžiausius miestus – Vilnių, Kauną ir Klaipėdą – jungianti automagistralė.;
 5. Palanga turi tarptautinį oro uostą;
 6. Už 25 km nuo kurorto yra Klaipėdos valstybinis jūrų uostas;
 7. Už 12 km nuo Palangos Kretingos rajono teritoriją kerta geležinkelio linijos;
 8. Vidutinis darbo užmokestis (bruto) – 1698,4 Eur (2023 m.).
 9. Didelę dalį dokumentų ar paslaugų galima užsisakyti/užpildyti elektroninėje erdvėje epaslaugos.palanga.lt;
 10. Investuotojams taikomos žemės, valstybinės žemės nuomos bei nekilnojamojo turto lengvatos;
 11. Palangos mieto savivaldybėje yra daugiau nei 10 vietų, kur veikia bevielio interneto prieigos paslauga
 12. Visa naujausia informacija apie Palangos miesto savivaldybę: www.palanga.lt, https://www.facebook.com/palanga.lt/.

Apie tai, kokiu būdu galima gauti ES paramą verslo steigimui ir vystymui, kur reikėtų
kreiptis, informaciją galima rasti www.verslilietuva.lt.

„Investuok Lietuvoje“ interneto puslapyje patyrę savo srities specialistai gali suteikti visą reikalingą informaciją, pagalbą ir paramą, kurios reikia užsienio įmonėms, ieškančioms galimybių plėstis ar perkelti verslą, padeda į eksportą orientuotoms
paslaugų, gamybos bei mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros įmonėms, sukuriančioms naujas aukštos pridėtinės vertės darbo vietas šalyje.

Plačiau apie galimybes ir investicijas Lietuvoje rasite čia.

Susidomėjai? Dėl investavimo pasikonsultuok su:

Ekonominės plėtros skyriumi
El.p.: [email protected]
Tel.: (8 460) 51225